EU spyware inquiry committee: MEPs discuss draft recommendations
Brussels, 23 January 2023 On Tuesday from 9.00 CET, MEPs will debate a draft version
Brussels, 23 January 2023 On Tuesday from 9.00 CET, MEPs will debate a draft version
Brussels, 6 October 2022 This report presents key developments in the area of migration and
Brussels, 6 October 2022 The European Commission has opened an in-depth investigation to assess the
5 October 2022 In view of the successful Ukrainian counter-offensive, Russia has escalated the conflict
Strasbourg, 4 October 2022 On Thursday, the EP’s spyware inquiry committee will organise a debate
Strasburg, 4 października 2022 r. Uniwersalna ładowarka do wszystkich telefonów komórkowych i tabletów jest korzystna
Strasbourg, 4 October 2022 According to ECR Rapporteur MEP Joanna Kopcińska, the adoption of an
Brussels, 4 October 2022 Today, the European High-Performance Computing Joint Undertaking (EuroHPC JU) has announced
Strasburg, 4 października 2022 r. Sfinalizowano pierwszy pakiet przepisów Unii Zdrowotnej oparty na wnioskach wyciągniętych
Strasburg, 4 października 2022 Bardziej rygorystyczne limity dotyczące trwałych zanieczyszczeń organicznych (POP) Usunięcie trwałych zanieczyszczeń
Brussels, 1 October 2022 The European Commission has approved, under EU State aid rules, several
Brussels, 29 September 2022 Today, the Commission decided to launch an infringement procedure against Poland ( INFR(2022)2098) for
Luxembourg, 29 September 2022 PRESS RELEASE No 163/22 The national authority responsible for the enforcement
Brussels, 27 September 2022 The Commission welcomed today the inauguration of the Baltic Pipe, at
September 25, 2022 The Renew Europe family today held a political rally in Warsaw to
Brussels, 23 September 2022 Today, the Commission unveiled the eight winners, from farmer to restaurant,
Warsaw, 21 September 2022 (Polish version below) MEPs sitting on the spyware inquiry committee visited
Brussels, 19 September 2022 See question(s) : E-002152/2022 Answer given by Ms Johansson on behalf of
Bruksela, 16 / 9 / 2022 W dniach 19-21 września delegacja dziesięciu posłów z komisji
Strasbourg, 13September 2022 The ECR Group has nominated President Volodymyr Zelenskyy as the face of
We wtorek, środki zapobiegające dramatycznemu wzrostowi cen energii były przedmiotem debaty z czeską prezydencją w
“Polska jest bardzo ważnym graczem na europejskiej arenie politycznej.” – mówi Joachim Weidemann, założyciel międzynarodowego serwisu Insight EU Monitoring, długoletni dziennikarz i menedżer mediowy oraz stypendysta pierwszego Solidarnościowego rządu. „Aby efektywnie współtworzyć teraźniejszość i przyszłość Europy, polscy politycy, przedsiębiorcy oraz działacze społeczni potrzebują informacji z pierwszych ust europejskich instytucji. Z tego powodu chcemy rozwinąć naszą działalność tutaj”.
Celem serwisu jest przekazywanie użytkownikom rzetelnej informacji opartej na oryginalnych źródłach oraz brak stronniczości w jej podawaniu. Wybiórczość i zbyt późne publikowanie analiz powoduje, że informacje z UE nie są prezentowane w Polsce we właściwy sposób. Chcemy to zmienić i profesjonalnie informować społeczeństwo i podmioty w nim funkcjonujące w kluczowym aspekcie bycia członkiem wspólnoty krajów Unii Europejskiej.
W portalu publikowane są sprawdzone informacje o działaniach Unii Europejskiej w obszarze prawodawstwa, podnoszonych i dyskutowanych na jej forum kwestii oraz wprowadzanych praw, dyrektyw i rozporządzeń.
“Tematy dyskutowane na forum europejskim, czy wprowadzone prawo, mają realny wpływ na funkcjonowanie wielu branż i sektorów, wymuszając zmiany w rodzimych przedsiębiorstwach i instytucjach” – podkreśla Igor Janke, prezes Fundacji Instytut Wolności.
Portal skierowany jest zarówno do sektora przedsiębiorstw, które nie posiadają jednostek analitycznych w swojej strukturze, ale potrzebują wiarygodnej informacji o branży, w której działają, pracowników administracji publicznej, odpowiedzialnej za przestrzeganie zasad wprowadzania praw UE do polskiego prawodawstwa, jak i do osób indywidualnych ceniących sobie niezależne, rzetelne źródła wiedzy.
Fundacja Instytut Wolności powstała w 2012 r. Jej celem jest poprawianie jakości elit i debaty publicznej, tworzenie miejsca dla przejrzystego dialogu między biznesem i polityką, upowszechnianie strategicznego myślenia o Polsce i otaczającym ją świecie we współpracy z przedstawicielami biznesu, nauki i polityk. Fundacja działa na rzecz budowy sprawnego, efektywnego i odpowiedzialnego państwa opartego na stabilnych, transparentnych, dobrze zarządzanych instytucjach.Cele fundacji realizowane są m.in. poprzez działania edukacyjne wzmacniające kompetencje polskich elit (Szkoła Przywództwa Instytutu Wolności i Klub Absolwenta), prowadzenie magazynu (Polska w Praktyce) i publikacje badań i analiz, organizowanie konferencji i spotkań stymulujących debatę publiczną oraz realizację dotacyjnych projektów czasowych.